PřihlášeníALMA - Autophon
MP3 přehrávač do předválečných automobilů
Napsal RadioMan 15.06.2014
shlédnuto 84495x rubrika Novinky u RADIOXu

Pokud se Vám text obtížně čte, můžete si ho zvětšit nebo zmenšit
A nebo si všechno prohlédněte černé na bílém
Celý článek si pak případně také můžete přehledně vytisknout


Majitelé předválečných automobilů byli doposud prakticky všichni ochuzeni o možnost poslechu dobové hudby ve svém automobilu. Sehnat originální autorádio z té doby je totiž zcela sysifofský úkol (dokonce i pokud na to máte peníze) a jakékoliv novější řešení vypadá v podobném autě nepatřičně.

Vyrobili jsme pro ně takovou malou kouzelnou škatulku - nový "Autophon". Jde o jednoduchý, ale výkonný MP3 přehrávač, který má minimum ovládacích prvků - regulátor hlasitosti s vypinačem a jediné tlačítko, které slouží pro posun mezi skladbami. Dlouhodobým pozorováním a hodnocením jsme zjistili, že je to zcela dostačující a v 95% případů v autě vlastně ani nic jiného s "rádiem" neděláme, než že ho pouštíme, zesilujeme a případně přeskakujeme písničky, které se nám třeba tak moc nelíbí. Jakýkoliv displej je zbytečný a další tlačítka (jako třeba pauza, návrat na předchozí písničku, atd.) skoro také.MP3 soubory mohou být uloženy buď na paměťové kartě SD, nebo na běžném USB flash disku. Skříňka přístroje je totiž rozevírací a uvnitř jsou konektory pro obě zmíněná paměťová média.

Uvnitř je taktéž zabudován malý, ale výkonný reproduktor, zvenčí krytý ozdobnou plastovou mřížkou s průzvučnou tkaninou. Instalace do auta tak představuje pouze připojení napájecího napětí - kabelem, který vede zezadu ze skříňky. Kabel je opatřen textilním opletením - takže vše vypadá zcela autenticky.

Tento článek je původním autorským dílem. Jakékoliv jeho další šíření, kopírování a další využívání elektronickou, či jinou cestou jako celku, jakožto i jeho jednotlivých částí, či souvisejících multimediálních souborů je možné pouze se svolením autora a řídí se platnou legislativou.
-=© SRS 2.07=-

Diskuse k článku
Zde můžete napsat jakýkoliv dotaz či připomínku - obratem bude zveřejněna.
Můžete také jednoduše poslat odkaz na tento článek svým přátelům !
(Tento článek je kupodivu zatím bez komentářů - buďte první !)

Text komentáře:
Vaše přezdívka:
Kontrola, jestli jste člověk nebo robot :
Jaké je hlavní město Slovenska ?